МРТ в онкології

Магнітно-резонансний томограф в сучасному світі є найбільш затребуваним інструментом в діагностуванні та контролю під час лікування онкологічних захворювань. Основною причиною цьому є безпечність МРТ обстеження. На відміну від КТ, у МРТ не використовується іонізуюче випромінювання (радіація), і МРТ обстеження можна робити багато разів без ризику для здоров’я. У випадку онкологічних захворювань це надзвичайно актуально, оскільки потрібні повторні обстеження із метою відстеження ефективності лікування та контролю розмірів новоутворень. Додатковим фактором є заборона проходити КТ обстеження після та перед променевою терапією, оскільки доза радіації під час неї є дуже високою. Все це призводить до того, що МРТ залишається найкращим та найбільш безпечним варіантом діагностики пухлин.

 

МРТ обстеження онкологічних захворювань із контрастом.

 

Часто, для більш точного діагностування розмірів та форми пухлини використовують контрастне підсилення. Під час такого обстеження внутривенно вводиться контрастна речовина на основі гадолінію. Це дозволяє “підсвітити” кров на МРТ зображенні. Контраст вводять для того, щоб чіткіше побачити судини та капіляри, що оточують пухлину, і таким чином визначити її межі.

 

Контрастна речовина є абсолютно безпечною, не несе негативних наслідків для організму. Крім того, контрастна речовина не є алергенною, на відміну від йодовмістних контрастів на КТ.

 

Чи можна діагностувати рак на ранній стадії?

 

Раніше, діагностика м’яких тканин проводилась виключно інвазивними методами. Простіше кажучи – проблемну зону розрізали і оцінювали візуально. Однак, це не можна було зробити із головним та спинним мозком. Крім того діагностування раку на ранній стадії було неможливим, оскільки на ранній стадії симптоми часто відсутні, і бажаючих розрізати власне тіло, щоб пересвідчитись чи немає раку було небагато. Технологія ядерного магнітного резонансу дозволяє діагностувати відхилення менші за один міліметр без втручання у організм. Таким чином можна побачити новоутвір розміром у декілька міліметрів, а значить до появи метастазів. Крім можливості діагностувати рак на будь якій стадії включаючи ранні стадії, сучасна медицина пропонує декілька методів лікування раку, що на ранній стадії можуть призвести до довготривалої регресії пухлини і повному одужанню.

 

Чи можна пройти МРТ обстеження без скерування лікаря?

 

Будь-яке МРТ обстеження можна пройти без скерування лікаря, оскільки МРТ є абсолютно безпечним методом і не несе ризиків для здоров’я. Однак, при перших підозрах на пухлину ми рекомендуємо звернутись до хірурга онколога за консультацією. Не лишнім буде наголосити на тому, що рак необхідно почати лікувати на ранній стадії. Онкологічні захворювання можуть швидко прогресувати, а лікування на пізніх стадіях є дорожчим та менш ефективним. Крім того, із часом зростає ризик метастазування пухлини.

 

Протипокази до проходження МРТ обстеження:

 

МРТ є абсолютно безпечним та нешкідливим методом обстеження. Не можна проходити МРТ обстеження людям із серцевими імплантами оскільки сильне магнітне поле може пошкодити імплант. МРТ обстеження проводиться у замкненому просторі, що може бути неприємним для людей із клаустрофобією. Також, протипоказано проходити обстеження людям, що за будь-яких причин не можуть лежати нерухомо. У такому випадку можна прийняти заспокійливе, або провести обстеження під загальним наркозом. Вага пацієнта не повинна перевищувати 120кг.

 

Чому варто обрати МРТ-Експерт?

 

МРТ-Експерт – це перший приватний МРТ у Львові. Ми працюємо вже більше 10 років, що робить наших лікарів одними із найбільш досвідчених на Україні. Саме лікар є вирішальним фактором у ефективності діагностики, оскільки лікар ставить діагноз, а значить скеровує лікування у певному напрямку. Наші лікарі проходили стажування за кордоном, в тому числі у Швеції та Польщі, приймали і приймають участь у радіологічних конференціях. Ви можете бути впевнені у результаті.