МРТ в онкології

МРТ є одним з найбільш інформативних видів обстежень. Магнітно-резонансний томограф вважається одним з найефективніших приладів, якщо мова йде про діагностику онкологічних захворювань. Під час процедури, під впливом потужного магнітного поля, формується зображення внутрішніх органів людини. У разі, якщо на якомусь із них з’явилася пухлина, фахівець легко може розпізнати сторонній предмет, а також побачити локалізацію метастазів в обстежуваній області.

Benefits of MRI in Oncology

Існує кілька видів МРТ. Для діагностики раку використовують виключно високопольні та надвисокопольні апарати, потужністю від 1.5 до 3.5 тесла. Такі пристрої гарантують точне діагностування, отримання детального зображення, і, в результаті, правильну оцінку проблеми. За допомогою МРТ на онкологію можна визначити пухлини:

 • органів малого таза;
 • органів центральної та периферичної нервової системи;
 • органів травної системи;
 • органів дихальної системи;
 • органів кровоносної системи;
 • інших тканин і органів.

Про профілактику онкологічних захворювань можна дізнатися тут.

Переваги МРТ в онкології

Для обстеження організму при підозрі на рак можна використовувати кілька методів. Серед них комп’ютерна томографія, рентген, ультразвук, біопсія, аналіз крові на онкомаркери, магнітно-резонансна томографія. Кожен зі способів має свої недоліки та переваги. Найкращим по праву вважається МРТ. І ось чому:

 1. Безпека — робота МРТ апарату базується на продукуванні сильного магнітного поля. Під його дією протони водню змінюють своє положення в просторі. В результаті «вимальовується» картинка, по якій фахівець може визначити наявність або відсутність новоутворення. Інший популярний метод — комп’ютерна томографія, — працює на основі рентгенівських променів, які мають негативний вплив на організм. У разі, якщо людина дійсно хвора на рак, додаткова доза радіації може мати фатальні наслідки. На відміну від іонізувального випромінювання, магнітне поле не завдає шкоди організму і тому МРТ є абсолютно безпечною процедурою.
 2. Інформативність і точність. МРТ як спосіб діагностування захворювань з’явився ще в 70-х роках XX століття і з цього часу сам метод і пристрої постійно вдосконалювалися. Зараз у магнітно-резонансної томографії немає конкурентів, якщо мова йде про точність і інформативність. Жоден відомий спосіб діагностики онкологічних захворювань не володіє подібною змістовністю і справжністю.
 3. Легкість проведення процедури. Магнітно-резонансна діагностика проводиться без попередньої підготовки. Процедура також абсолютно безболісна і не завдає шкоди організму.

МРТ діагностика раку є найточнішою і безпечною.

Як проводиться процедура МРТ при підозрі на онкологічне захворювання

У випадку, якщо пацієнта направляють на МРТ дослідження, медичний персонал дає детальні вказівки, що стосуються підготовки. Залежно від обстежуваної ділянки вони можуть відрізнятися, але існують загальні рекомендації, яких слід дотримуватися.

Підготовка до МРТ при онкології

Фахівці радять не приймати їжу за дві години до початку процедури, в деяких випадках часовий проміжок може збільшуватися до 4 годин. Якщо лікар буде обстежувати органи черевної порожнини, він може попросити хворого випити певну кількість води перед початком процедури.

На МРТ дослідження необхідно надягати вільний одяг, без металевих елементів (ґудзиків, замків та ін.). У деяких випадках потрібно повністю роздягтися і надіти спеціальний халат. До кабінету МРТ не можна входити з металевими прикрасами та будь-якими електронними пристроями.

Перед процедурою повідомте фахівця про такі особливості:

 1. Таблетки та дієтичні добавки, які ви приймаєте;
 2. Алергії та захворювання дихальних шляхів;
 3. Можливу вагітність;
 4. Наявність металевих імплантатів у вашому тілі;
 5. Клаустрофобію та нервові розлади. 

Як проходить МРТ на онкологію

Процедура МРТ в онкологічному центрі або іншому медичному закладі починається з того, що підготовлений пацієнт лягає на висувну канапку і цілком або частково занурюється в апарат МРТ. Залежно від мети обстеження, пацієнту може бути введено контрастну речовину, абсолютно безпечну для здоров’я.

Речовина проходить по кровоносній системі та накопичується в тих місцях, де з’явилося новоутворення. Сполука допомагає створити чітке зображення і поліпшити результати діагностування. Під час уколу гадолінію (так називається ця хімічна субстанція), пацієнт може відчути неприємні відчуття в шлунку, холод по всьому тілу і металічний присмак у роті. Як правило, це проходить протягом декількох хвилин. Зазвичай МРТ з контрастом роблять людям, у яких підозрюють рак головного мозку. 

Під час сканування пацієнт повинен лежати нерухомо. Фахівці спостерігатимуть за ним з диспетчерської. Тривалість МРТ при онкології залежить від досліджуваної ділянки тіла, кваліфікації лікарів, використовуваної апаратури та складності випадку.

Benefits of MRI in Oncology

Чи може МРТ діагностувати рак на ранніх стадіях?

МРТ при раку — це єдиний неінвазивний спосіб діагностувати хворобу. Особливо, якщо мова йде про обстеження органів і тканин центральної та периферичної нервової системи.

МРТ м’яких тканин дозволяє побачити навіть найменші відхилення в організмі людини. Як відомо, чим раніше діагностовано хворобу, тим простіше з нею боротися. МРТ в онкології дозволяє не тільки помітити навіть найдрібніші пухлини (менше міліметра), а й локалізувати метастази, а також оцінити ефективність лікування.

На часті питання пацієнтів чи можна по МРТ визначити рак, відповідь одна: можна. Крім того, це найефективніший і точний метод діагностики. Імовірність помилки становить менше ніж 1%.

Більше про діагностику раку на ранніх стадіях можна дізнатися тут.

Чому варто зробити магнітно-резонансну томографію в МРТ-Експерт

Точність результатів МРТ і їх розшифровки багато в чому залежить від кваліфікації лікарів і класу обладнання. Можна сміливо стверджувати, що це ключові фактори, від яких головним чином залежить постановка діагнозу.

У центрі МРТ-Експерт працюють найкращі фахівці регіону, досвід роботи яких становить мінімум 10 років. Висококваліфіковані професіонали постійно вдосконалюються, відвідують міжнародні конференції та консиліуми, де діляться досвідом з іноземними колегами й дізнаються про новітні відкриття у сфері медицини.

За технічним станом апаратів постійно стежать досвідчені інженери, які налаштовують, калібрують роботу пристроїв при найменших відхиленнях. Це дуже важливо, адже від правильної роботи техніки залежить точність діагнозу.

У центрі МРТ-Експерт інтереси клієнта і його здоров’я завжди знаходяться на першому місці. Привітний і ввічливий персонал відповідає на всі питання і допомагає в кожній ситуації. Доступна вартість і бездоганний сервіс дозволили завоювати довіру клієнтів. Нас рекомендують і до нас повертаються. Позитивні відгуки клієнтів — це наша найвища нагорода. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити вам якісний професійний сервіс для вашого здоров’я!

Читайте також:

1. Що таке МРТ
2. Види МРТ
3. Навіщо робити МРТ з контрастом
4. Принципові відмінності КТ від МРТ
5. Що таке КТ Головного мозку