Види МРТ

МРТ – це технологічний вид медичної діагностики, що базується на явищі ядерного магнітного резонансу. Для виникнення цього самого резонансу потрібне потужне магнітне поле, а для отримання сигналу – приймальний(приймальні катушки) та передавальний(градієнтні катушки) пристрій. Ця схема є сильно спрощеною.

МРТ має декілька класифікацій. Найбільш поширена – за типом магнітного поля. Існують МРТ на постійних магнітах потужністю 0,2-0,4 тесла, що є дешевими в експлуатації, однак дають погану якість зображення. Іншим типом МРТ є високопольні магніти, що працюють на принципі надпровідності. Такі МРТ можуть генерувати магнітне поле потужністю до 6 тесла (деякі експериментальні магніти генерують значно потужніше поле), однак на практиці найбільш розповсюдженими є 1-1.5 теслові апарати. Така потужність поля є оптимальною з точки зору безпеки, вартості обстеження, а також якості зображення.

Точність роботи МРТ великою мірою залежить не від самого магнітного поля, а від налаштувань апарату, підготовки приміщення для МРТ, та додаткового обладнання. Ключовим показником якості зображення є сила сигналу. Для цього у МРТ встановлені так звані градієнтні катушки, що змушують атоми водню у досліджуваному тілі генерувати радіосигнал. Цей сигнал вловлюється приймальною катушкою, та передається на комп’ютер, де відбувається реконструкція зображення. У різних тканинах організму людини присутня різна кількість атомів водню(води), таким чином можна відрізнити одну тканину від іншої, та визначити межі органів або аномалій. Потужність сигналу, що генерується атомами є мізерно малою, тому дуже важливо правильно захистити приміщення від радіочастотного шуму, що нас оточує.

В МРТ може бути встановлена різна кількість градієнтних катушок, для більш потужного сигналу, а також більша кількість приймаючих каналів (як правило 8,16 або 32).

В МРТ-експерт, на момент написання статті, є 2 високопольних надпровідних МРТ потужністю 1 та 1.5 тесла. Це дозволить Вам обрати саме ту послугу та ціну, що доцільна у Вашому конкретному випадку, та заплатити меншу ціну за обстеження.

МРТ-експерт – єдиний діагностичний медичний центр у Львові з двома МРТ.