Що таке МРТ

Магнітно-резонансна томографія, або МРТ – це загальновизнаний стандарт у медичній діагностиці. МРТ дозволяє побачити організм людини із середини не проводячи розрізів, виключно за рахунок ефекту ядерного магнітного резонансу. МРТ є особливо ефективним при дослідженні м’яких тканин. Метод є абсолютно безпечним, та не має жодних негативних наслідків для організму.

 

Як працює МРТ?

 

У МРТ підтримується сильне магнітне поле – в 30 тисяч разів сильніше від природнього магнітного поля Землі. Поле такої потужності примушує атоми водню у тканинах вистроїтись у напрямку магнітного поля. Перпендикулярно вектору магнітного поля томограф посилає радіосигнал із частотою резонансною частоті ядер атомів водню, у результаті чого можна отримати посилений “відгук” та зрозуміти у якій області скільки атомів водню знаходиться. Оскільки всі тканини мають різну кількість атомів водню, можна зробити висновок про границі того чи іншого органу/тканини. Цю інформацію комп’ютер обробляє та видає у вигляді зображення(скану).

 

Що можна досліджувати на МРТ?

 

Фактично, МРТ дозволяє дослідити весь організм, однак найбільш ефективним МРТ є при дослідженні наступних органів: головного мозку, судин головного мозку, а також новоутворів(пухлини), легенів, органів черевної порожнини та малого тазу. Також МРТ є найбільш ефективним у дослідженнях хрящової тканини, тобто міжхребцевих дисків та суглобів. Можна також побачити новоутвори будь-якої тканини. Як і було сказано вище, на магнітно-резонансному томографі можна дослідити повністю весь організм, однак для дослідження деяких органів є менш технологічні та дешевші методи, такі як УЗД або КТ. За рахунок цього МРТ найчастіше використовується саме для діагностики голови, хребта, суглобів та легенів.

 

Як проходить обстеження?

 

Для проходження планового обстеження необхідно записатись на прийом у зручний час. У МРТ не можна заходити із металевими речами, тому перед проходженням обстеження пацієнт роздягається у спеціально відведеному для цього гардеробі. Всі прикраси із металів, в тому числі немагнітних, бажано залишити вдома, або зняти перед обстеженням, оскільки вони можуть викликати артефакти на зображенні. Асистент радіолога проводить пацієнта до стола, та визначає ділянку обстеження. Якщо потрібно, одягає катушку, що підвищує якість зображення. Під час обстеження апарат видає гучні та динамічні звуки схожі на клацання. Це пов’язано із роботою градієнтних катушок, і є нормально. У залежності від ділянки, обстеження може тривати від 10 до 30 хвилин. Обстеження декількох ділянок може зайняти більше часу. Під час обстеження бажано не рухати досліджувану частину тіла. Після завершення обстеження можна забрати диск та плівку із результатом(через 20 хвилин). Опис радіолога (діагностичний висновок) зазвичай можна забрати на наступний день після 12:00, або отримати на електронну адресу.

 

Протипокази до проходження МРТ обстеження:

 

МРТ є абсолютно безпечним та нешкідливим методом обстеження. Не можна проходити МРТ обстеження людям із серцевими імплантами оскільки сильне магнітне поле може пошкодити імплант. МРТ обстеження проводиться у замкненому просторі, що може бути неприємним для людей із клаустрофобією. Також, протипоказано проходити обстеження людям, що за будь-яких причин не можуть лежати нерухомо. У такому випадку можна прийняти заспокійливе, або провести обстеження під загальним наркозом. Вага пацієнта не повинна перевищувати 120кг.

 

Чому варто обрати МРТ-Експерт?

 

МРТ-Експерт – це перший приватний МРТ у Львові. Ми працюємо вже більше 10 років, що робить наших лікарів одними із найбільш досвідчених на Україні. Саме лікар є вирішальним фактором у ефективності діагностики, оскільки лікар ставить діагноз, а значить скеровує лікування у певному напрямку. Наші лікарі проходили стажування за кордоном, в тому числі у Швеції та Польщі, приймали і приймають участь у радіологічних конференціях. Ви можете бути впевнені у результаті.