МРТ з контрастуванням

Магнітно-резонансна томографія із контрастним підсиленням (або контрастом) має на меті “підсвітити” кров людини на МРТ зображенні. Таким чином, введення контрастної речовини під час проведення МРТ обстеження дозволяє отримати чітку та контрастну картинку судин та капілярів, що в свою чергу дозволяє із високою точністю діагностувати деякі захворювання. Зазвичай МРТ із контрастом роблять при підозрі на пухлину. МРТ обстеження є абсолютно безпечним і не має негативного впливу на організм, а контрастна речовина практично не викликає алергічних реакцій, на відміну від йодовмістного контрасту, що застосовується на комп’ютерних томографах(КТ). Людям, що мають алергії показано робити саме МРТ із контрастним підсиленням, а не КТ. Зазвичай, МРТ із контрастним підсиленням роблять при:

  • Підозрі на новоутвір (пухлину)
  • Необхідності визначення ступеня розсіяного склерозу, а також після лікування
  • Контроль після оперативного втручання
  • Виявлення метастазів у спинному та головному мозку.

Коли не можна проводити МРТ обстеження із контрастом?

  • Вагітність, всі триместри
  • При годуванні малюка грудьми.

ангиография

Що таке контрастна речовина (контраст)?

Контрастна речовина це розчин на основі металу гадолінію. Цей розчин використовується у всіх МРТ обстеженнях із контрастом, тому що відповідає зразу декільком важливим критеріям:

  • Розчин безпечний, не викликає негативного впливу на організм
  • Мінімальна кількість алергічних реакцій – статистично, приблизно 1 до 200 000
  • Висока ефективність при невеликих дозах – на МРТ контрасту вводиться менше ніж на КТ.

Як проходить обстеження?

Для проходження планового обстеження необхідно записатись на прийом у зручний час. У МРТ не можна заходити із металевими речами, тому перед проходженням обстеження пацієнт роздягається у спеціально відведеному для цього гардеробі. Всі прикраси із металів, в тому числі немагнітних, бажано залишити вдома, або зняти перед обстеженням, оскільки вони можуть викликати артефакти на зображенні. Асистент радіолога проводить пацієнта до стола, та визначає ділянку обстеження. Якщо потрібно, одягає катушку, що підвищує якість зображення. Під час обстеження апарат видає гучні та динамічні звуки схожі на клацання. Це пов’язано із роботою градієнтних катушок, і є нормально. У залежності від ділянки, обстеження може тривати від 10 до 30 хвилин. Обстеження декількох ділянок може зайняти більше часу. Під час обстеження бажано не рухати досліджувану частину тіла. Після завершення обстеження можна забрати диск та плівку із результатом(через 20 хвилин). Опис радіолога (діагностичний висновок) зазвичай можна забрати на наступний день після 12:00, або отримати на електронну адресу.

Протипокази до проходження МРТ обстеження:

МРТ є абсолютно безпечним та нешкідливим методом обстеження. Не можна проходити МРТ обстеження людям із серцевими імплантами оскільки сильне магнітне поле може пошкодити імплант. МРТ обстеження проводиться у замкненому просторі, що може бути неприємним для людей із клаустрофобією. Також, протипоказано проходити обстеження людям, що за будь-яких причин не можуть лежати нерухомо. У такому випадку можна прийняти заспокійливе, або провести обстеження під загальним наркозом. Вага пацієнта не повинна перевищувати 120кг.

Чому варто обрати МРТ-Експерт?

МРТ-Експерт – це перший приватний МРТ у Львові. Ми працюємо вже більше 10 років, що робить наших лікарів одними із найбільш досвідчених на Україні. Саме лікар є вирішальним фактором у ефективності діагностики і лікування. Наші лікарі проходили стажування за кордоном, в тому числі у Швеції та Польщі, приймали і приймають участь у радіологічних конференціях. Ви можете бути впевнені у результаті.

Чому варто вибрати МРТ-Експерт?

Досвід

МРТ-Експерт - перший приватний МРТ у Львові. Більше 10 років досвіду.

Довіра

Більше 1000 ліфкарів працюють з нами.

Попередній запис

Збережіть ваш час, запишіться на обстеження по телефону.

Ціна

Звертаючись до нас Ви обираєте краще за розумною ціною